her sey yolunda

Download Book Her Sey Yolunda in PDF format. You can Read Online Her Sey Yolunda here in PDF, EPUB, Mobi or Docx formats.

Kuklalarin Efend S

Author : Namık GÜLSÜN
ISBN : 9781477214442
Genre : Fiction
File Size : 76. 59 MB
Format : PDF, Mobi
Download : 590
Read : 780

Get This Book


Namik Gülsün, Londra’nin finans merkezinde, küresel bir sirkette, profesyonel olarak çalismaktadir. “i>Kuklalarin Efendisi“/i> serisini yazmaya baslamadan önce, on yil boyunca kisa hikayeler yazarak, içindeki yazma atesini söndürmeye çalissa da, basarili olamamis ve tam tersi giderek artan bir tutkuyla yazmaya ve daha uzun hikayelere yönelmistir. Alti yillik bir çalismanin sonunda dört kitaptan olusan seri tamamlanmis ve nihayet ilk kitabini küresel mecrada yayinlanma cesaretini bulmustur. Kültürlere ve dillere olan meraki, onu dünyanin degisik köselerine savursa da; yasam adresi olarak kendine Londra'nin muhtesem atmosferini seçmis ve yazmak disindaki tüm zamanini onu kesfetmekle geçirmektedir.

Short Stories In Turkish For Beginners

Author : Olly Richards
ISBN : 9781529302936
Genre : Foreign Language Study
File Size : 26. 55 MB
Format : PDF, Docs
Download : 751
Read : 1009

Get This Book


An unmissable collection of eight unconventional and captivating short stories for young and adult learners of Turkish. "Olly's top-notch language-learning insights are right in line with the best of what we know from neuroscience and cognitive psychology about how to learn effectively. I love his work - and you will too!" - Barbara Oakley, PhD, Author of New York Times bestseller A Mind for Numbers Short Stories in Turkish for Beginners has been written especially for learners from high-beginner to low-intermediate level, designed to give a sense of achievement, and most importantly - enjoyment! Mapped to A2-B1 on the Common European Framework of Reference (CEFR) for languages, these eight captivating stories will both entertain you, and give you a feeling of progress when reading. What does this book give you? · Eight stories in a variety of exciting genres, from science fiction and crime to history and thriller - making reading fun, while you learn a wide range of new vocabulary · Controlled language at your level to help you progress confidently · Realistic spoken dialogues to help you learn conversational expressions and improve your speaking ability · Accessible grammar so you learn new structures naturally, in a stress-free way · Beautiful illustrations accompanying each story, to set the scene and support your understanding · Pleasure! Research shows that if you're enjoying reading in a foreign language, you won't experience the usual feelings of frustration - 'It's too hard!' 'I don't understand!' Carefully curated to make learning a new language easy, these stories include key features that will support and consolidate your progress, including: · A glossary for bolded words in each chapter · A bilingual word list · Full plot summary · Comprehension questions after each chapter. As a result, you will be able to focus on enjoying reading, delighting in your improved range of vocabulary and grasp of the language, without ever feeling overwhelmed. From science fiction to fantasy, to crime and thrillers, Short Stories in Turkish for Beginners will make learning Turkish easy and enjoyable.

Fab Sad Almanak 2017

Author : Özgün Muti
ISBN :
Genre : Fiction
File Size : 53. 46 MB
Format : PDF, Docs
Download : 418
Read : 816

Get This Book


Selamlar, Uzun ve yoğun bir yılı geride bıraktık. Peş peşe çıkan kitaplarımız, yeni yayınevleri ile tanışmalar, yeni projeler, yeni dergiler ve yayımlanan birçok eser... Geriye dönüp baktığımızda derneğimiz ve bizler için verimli bir yıl olduğunu görüyoruz. Fabisad gittikçe daha görünür oluyor, çalışmalarımızın meyvesini alacağımız günler yaklaşıyor. İlkini okuyanlar hatırlayacaktır, “Almanak”, 2015 yılında başladığımız bir projeydi. Aynı yıl içinde yapılan işlerimizden birer örnekle katıldığımız bu çalışma okurlarımız için bir yeni yıl hediyesiydi. Fabisad üyelerinin eserlerinden oluşan ücretsiz, e-kitap formatında sunduğumuz bu derlemeyi okuyanlardan hep iyi yorumlar aldık. “Almanak 2016” yaşanan bazı aksaklıklardan dolayı zamanında yayımlanamadı. Elimizde bir sürü güzel iş, eser birikmişti. Üstelik bu yıl kararlıydık ve 2016 yılında sunamadığımız hediyemizi de beraberinde vereceğimiz Almanak 2017’yi hazırlayıp sizlere ulaştıralım istedik. Fabisad sonsuzluğun içinde, ki bu bir uzay boşluğu, tekinsiz bir gökyüzü ya da büyülü bir deniz olabilir, yoluna devam eden bir gemi gibi. Yazan, çizen, anlatan ve okuyanların birbirine karıştığı mürettebatı ile hedefine doğru ilerliyor. Size anlatacak çok şeyimiz var. İşte, karşınızda Almanak 2017. Keyifli okumalar.

Author :
ISBN :
Genre :
File Size : 76. 81 MB
Format : PDF, ePub, Docs
Download : 498
Read : 879

Get This BookBoyali Kus

Author : DOGAN ÜLKEKUL
ISBN : 1477140654
Genre : Fiction
File Size : 63. 49 MB
Format : PDF, ePub, Mobi
Download : 366
Read : 1245

Get This Book


BOYALI KUŞ Afrika’nın ormanlık bir bölgesine düştü bir gün. Uzaydan gelen bir uzay aracı dediler. Belki de devāsa bir Anka Kuşu’ydu. Sırrını çözemediler ama ona Boyalı Kuş adını verdiler. Sadece Dunga, Zulu kabilesinin büyücüsü, herkesi uyardı. Yaklaşmayın ona, hepinize felaket getirecektir o dedi. Kimse dinlemedi. Sadece Aydın korkmadı ondan. Uçak ve Uzay Mühendisi idi. Bu işin sırrını çözmek ona düşmüştü. Ruth da ona katıldı sonradan. Hem teknik bilgisiyle ve hem de ona āşık olarak. KonTon Uzay ve Uçak Sanayii, Boyalı Kuş’tan alınan ilhamla yeni bir proje başlattı ve dünyada ilk kez, bütün gezeğenlere gidip gelebilen, zamanı geriye çeviren ve binlerce ışık yılını birkaç saate indiren hızıyla Einştayn’ı haklı çıkaran bir dizaynla, uzay gemisini üretti. Bu arada devreye Clam girmişti. Clam bir yandan Ruth’a aşık, diğer yandan Aydın’a düşmandı. Akla hayale gelmeyen nedenlerden dolayı ise Ruth’la Clam bir çeşit akraba oluyorlardı. Clam’in anne ve babası ise, Paltirosti Gezeğeninin yerlileriydi. Ve Clam’in tek görevi vardı, Boyalı Kuş’u yoketmek. Sonunda Aydın’ın kararına kaldı her şey. Ya Boyalı Kuş’u yere düşürüp yokedecek, ya da binlerce, onbinlerce insanın ölümüne razı olacaktı. Aydın insanları kurtarmayı yeğledi. Boyalı Kuş yere çarpıp parçalandığında, Clam de hayatını yitirmiş, bu dünyayı terketmişti. Aydın ve Ruth insanlığın kurtuluşuna katkıda bulunurlarken, ayni zamanda hayat yolundaki beraberliklerine başlamışlardı. Dunga’nın kehaneti doğru mu çıkmıştı? Boyalı Kuş tekrar gelecek miydi? Yıllar sonra gelip de Dunga Aydın’dan ne isteyecekti. Bu soruyu soran Ruth’a Aydın ne demişti? Hepsini Boyalı Kuş’ta bulacaksınız.

Uluslararasi Stanbul Bienali

Author :
ISBN : PSU:000059308836
Genre : Arts
File Size : 90. 13 MB
Format : PDF, ePub, Mobi
Download : 651
Read : 718

Get This BookTuba

Author :
ISBN : IND:30000124324470
Genre : Turkey
File Size : 41. 66 MB
Format : PDF
Download : 405
Read : 156

Get This BookRauf Denkta N Hat Ralar

Author : Rauf R. Denktaş
ISBN : 9754511624
Genre : Cyprus
File Size : 75. 48 MB
Format : PDF, Mobi
Download : 782
Read : 1309

Get This BookPublications De La Soci T D Histoire Turque

Author :
ISBN : UCAL:$B553441
Genre : Turkey
File Size : 24. 22 MB
Format : PDF, Mobi
Download : 574
Read : 1285

Get This BookEnd To Sexism In Media

Author :
ISBN : STANFORD:36105215726063
Genre : Feminism
File Size : 25. 73 MB
Format : PDF, Mobi
Download : 453
Read : 1181

Get This BookTop Download:

Best Books